![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9704232
*
nr 970 4232
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), motivet: 30x25
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 18:14:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 21:09:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
nr 970 4232
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), motivet: 30x25
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/7 21:09:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk mÃ¥lare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.Läs mer om Arvid Fougstedt
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02