KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9704232
*
nr 970 4232
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), motivet: 30x25
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 18:14:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 21:09:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
nr 970 4232
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), motivet: 30x25
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/7 21:09:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk mÃ¥lare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.Läs mer om Arvid Fougstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



