WATCHES & CLOCKS / Table clock / Vägg/bordsur 17423076

nr 1742 3076

Sylvia Leuchovius

(1915-2003), Sverige

Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sweden. Rörstrand, Sweden, "Petra", stoneware, stämplad och signerad. Height: cm, diameter: 19 cm, height: 28 c,

Vägg/bordsur, Rörstrand, "Petra", stengods, stämplad och signerad. Höjd: cm, diameter: 19 cm, höjd: 28 c

Sylvia Leuchovius, Swedish painter, born 1915, dead 2003.

1000

SEK 700

Monday November 24 2025
at 18:57:46

23/11 22:52:18 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sylvia Leuchovius

Read more about Sylvia Leuchovius