WATCHES & CLOCKS / Table clock / Vägg/bordsur 17423076
nr 1742 3076
Sylvia Leuchovius
(1915-2003), Sverige
Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sweden. Rörstrand, Sweden, "Petra", stoneware, stämplad och signerad. Height: cm, diameter: 19 cm, height: 28 c,
Vägg/bordsur, Rörstrand, "Petra", stengods, stämplad och signerad. Höjd: cm, diameter: 19 cm, höjd: 28 c
Sylvia Leuchovius, Swedish painter, born 1915, dead 2003.
1000
SEK 700
Monday November 24 2025
at 18:57:46
23/11 22:52:18
Sylvia Leuchovius
Read more about Sylvia Leuchovius
Sylvia Leuchovius
nr 1742 3076
Sylvia Leuchovius
(1915-2003), Sverige
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 700 |
Monday November 24 2025 |
| 23/11 22:52:18 | 1 | Vinnande bud |
Sylvia Leuchovius
Sylvia Leuchovius, Swedish painter, born 1915, dead 2003.Read more about Sylvia Leuchovius