KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14976027
nr 1497 6027
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, Tornaslout. Olja på pannå, 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:21:40
21/10 19:03:15
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström