KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13185095
*
nr 1318 5095
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 19:18:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:08:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
nr 1318 5095
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:08:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



