![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769349
*
nr 1276 9349
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:47:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 18:27:22
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Läs mer om Einar Rosén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar rosén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Läs mer om Einar Rosén
nr 1276 9349
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 18:27:22 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1910, död 1998.Läs mer om Einar Rosén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar rosén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47