KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14513366
nr 1451 3366
Waldemar Bernhard
(1890-1965), Sverige
Träsnitt, Gamla Djurgårdsstaden. Signerad, numrerad 90/150. Bildmått: 24x17, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:20:56
28/2 17:47:20
Waldemar Bernhard
Läs mer om Waldemar Bernhard