![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9133280
*
nr 913 3280
Spegel
empirestil, höjd: 134
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 20:47:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 17:45:07
1
600 kr
21/9 14:41:32
2
450 kr
21/9 14:41:54
2
600 kr
21/9 20:52:18
1
1.100 kr
22/9 10:08:17
3
Vinnande bud
22/9 10:40:26
1
1.400 kr
22/9 10:41:22
1
1.600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 913 3280
Spegel
empirestil, höjd: 134
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 17:45:07 | 1 | 600 kr |
21/9 14:41:32 | 2 | 450 kr |
21/9 14:41:54 | 2 | 600 kr |
21/9 20:52:18 | 1 | 1.100 kr |
22/9 10:08:17 | 3 | Vinnande bud |
22/9 10:40:26 | 1 | 1.400 kr |
22/9 10:41:22 | 1 | 1.600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53