ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13751063
*
nr 1375 1063
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 101x61 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:39:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 13:30:35
1
2.000 kr
25/1 18:02:57
2
Vinnande bud
25/1 18:33:41
3
2.800 kr
25/1 18:33:41
2
3.000 kr (Budbetjänt)
25/1 18:34:30
3
3.200 kr
25/1 18:34:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1375 1063
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 101x61 cm
| Utrop: | 2.600 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 13:30:35 | 1 | 2.000 kr |
| 25/1 18:02:57 | 2 | Vinnande bud |
| 25/1 18:33:41 | 3 | 2.800 kr |
| 25/1 18:33:41 | 2 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 18:34:30 | 3 | 3.200 kr |
| 25/1 18:34:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



