Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 11356109



*

nr 1135 6109


Hjalmar Grahn

(1882-1949), Sverige


Hjalmar Grahn (1882-1949), portrait, daterad -19, bildmått: 14x14,


GRAPHITE DRAWING, Hjalmar Grahn (1882-1949), porträtt, daterad -19, bildmått: 14x14


Hjalmar Grahn, Swedish painter, born 1882, dead 1949.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 9 2017
at 18:43:03



  • Artist/Designer

Hjalmar Grahn

Hjalmar Grahn, Swedish painter, born 1882, dead 1949.

Read more about Hjalmar Grahn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts hjalmar grahn porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr