KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968340
*
nr 1696 8340
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Eka. Olja på duk, 38x55, oramad
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 19:28:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 22:32:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Läs mer om Jan B Pospisil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eka jan b pospisil marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Läs mer om Jan B Pospisil
nr 1696 8340
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Eka. Olja på duk, 38x55, oramad
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 22:32:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk mÃ¥lare född i Prag 1898, död 1968.Läs mer om Jan B Pospisil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eka jan b pospisil marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



