KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968340

nr 1696 8340

Jan B Pospisil

(1898-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, Eka. Olja på duk, 38x55, oramad

Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 april 2025
kl 19:28:11

25/4 22:32:52 1      Vinnande bud

Jan B Pospisil

Läs mer om Jan B Pospisil