KONST / Litografier / Färglitografi 15417507
nr 1541 7507
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 108/360, "kerstin" ur Svenska brudar. Färglitografi, bildmått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 113x76 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:21:15
1.500 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman