Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawings 7473383



*

nr 747 3383


CHARCOAL DRAWINGS

Conny Burman, Monogramssignerade CB, landscape with lake, subject size: 12x16,


Conny Burman, Monogramssignerade CB, Sjölandskap, motivets mått: 12x16


Estimate:

1000

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday Mars 19 2012
at 17:44:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/3 21:06:13 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller conny burman kolteckningar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri monogramssignerade cb sjölandskap teckning teckningar vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr