![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14046172
*
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:08:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 17:37:35
1
200 kr
18/6 00:09:11
2
200 kr
18/6 00:09:11
1
200 kr (Budbetjänt)
18/6 00:10:15
2
250 kr
21/6 15:21:49
3
350 kr
21/6 17:27:13
4
400 kr
21/6 17:46:35
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 17:37:35 | 1 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 2 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/6 00:10:15 | 2 | 250 kr |
21/6 15:21:49 | 3 | 350 kr |
21/6 17:27:13 | 4 | 400 kr |
21/6 17:46:35 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16