ART / Lithographs / Litograph in colors 16044220
*
nr 1604 4220
LITOGRAPH IN COLORS
Picasso, numbered 360/375, no signature, mother and child, unframed. Litograph in colors, Image dimensions: 51x40,
Picasso, numrerad 360/375, ej signerad, Mor och barn, oramat löst blad. Färglitografi, bildmått: 51x40 cm
Droit De Suite
Estimate:
700
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday Mars 11 2024
at 19:08:36
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/3 16:58:10
1
300 kr
6/3 22:51:04
2
350 kr
7/3 14:29:16
3
400 kr
7/3 16:16:03
3
600 kr
9/3 21:07:34
4
500 kr
9/3 21:07:34
3
600 kr (Robot)
10/3 20:16:06
2
700 kr
11/3 15:32:30
5
Vinnande bud
11/3 18:16:55
2
900 kr
11/3 18:16:55
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt ej signerad färglitografi grafik kvinna kvinnoporträtt kvinnor litografi litografier litografiskt blad mor och barn pablo picasso picasso
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
nr 1604 4220
LITOGRAPH IN COLORS
Picasso, numbered 360/375, no signature, mother and child, unframed. Litograph in colors, Image dimensions: 51x40,
Picasso, numrerad 360/375, ej signerad, Mor och barn, oramat löst blad. Färglitografi, bildmått: 51x40 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 700 |
| Sold: | SEK 900 |
| Auction date: |
Monday Mars 11 2024 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/3 16:58:10 | 1 | 300 kr |
| 6/3 22:51:04 | 2 | 350 kr |
| 7/3 14:29:16 | 3 | 400 kr |
| 7/3 16:16:03 | 3 | 600 kr |
| 9/3 21:07:34 | 4 | 500 kr |
| 9/3 21:07:34 | 3 | 600 kr (Robot) |
| 10/3 20:16:06 | 2 | 700 kr |
| 11/3 15:32:30 | 5 | Vinnande bud |
| 11/3 18:16:55 | 2 | 900 kr |
| 11/3 18:16:55 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt ej signerad färglitografi grafik kvinna kvinnoporträtt kvinnor litografi litografier litografiskt blad mor och barn pablo picasso picasso
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31



