KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10895309
*
nr 1089 5309
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvareller, 2 st, Gottfrid Lård (1895-1981), motiv från Kungsträdgården bla. 34x43 ca
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 20:51:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 23:34:50
1
600 kr
12/2 00:03:46
2
1.200 kr
13/2 20:22:38
1
Vinnande bud
13/2 20:43:55
2
1.800 kr
13/2 20:43:55
1
1.900 kr (Budbetjänt)
13/2 20:44:15
2
2.000 kr
13/2 20:44:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
13/2 20:46:01
1
justering av budtak
13/2 20:46:29
2
2.400 kr
13/2 20:46:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård kungsträdgården bla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
nr 1089 5309
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvareller, 2 st, Gottfrid Lård (1895-1981), motiv från Kungsträdgården bla. 34x43 ca
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 23:34:50 | 1 | 600 kr |
12/2 00:03:46 | 2 | 1.200 kr |
13/2 20:22:38 | 1 | Vinnande bud |
13/2 20:43:55 | 2 | 1.800 kr |
13/2 20:43:55 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:44:15 | 2 | 2.000 kr |
13/2 20:44:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:46:01 | 1 | justering av budtak |
13/2 20:46:29 | 2 | 2.400 kr |
13/2 20:46:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid LÃ¥rd, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård kungsträdgården bla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25