KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272274
*
nr 1327 2274
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 46x37 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:22
- Konstnär/Designer
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Läs mer om Jan B Pospisil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jan b pospisil olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23
*
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Läs mer om Jan B Pospisil
nr 1327 2274
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 46x37 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Konstnär/Designer
Jan B Pospisil
Jan Bohumil Pospisil, svensk mÃ¥lare född i Prag 1898, död 1968.Läs mer om Jan B Pospisil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jan b pospisil olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23