ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7843372
*
nr 784 3372
Spegel
+ konsollbord med stenskiva, Rokokostil, tidigt 1900-tal, höjd: 166
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 19:36:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 11:23:45
1
Vinnande bud
20/10 11:24:25
1
justering av budtak
20/10 13:12:50
2
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 784 3372
Spegel
+ konsollbord med stenskiva, Rokokostil, tidigt 1900-tal, höjd: 166
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 11:23:45 | 1 | Vinnande bud |
20/10 11:24:25 | 1 | justering av budtak |
20/10 13:12:50 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53