KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325120
*
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:12:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:59:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Curt Sjöberg
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 17:59:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



