KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11565072
*
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 18:43:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 19:33:05
1
900 kr
22/1 18:14:20
2
700 kr
22/1 18:14:20
1
800 kr (Budbetjänt)
22/1 18:34:11
3
900 kr
22/1 18:34:11
1
900 kr (Budbetjänt)
22/1 18:35:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 19:33:05 | 1 | 900 kr |
22/1 18:14:20 | 2 | 700 kr |
22/1 18:14:20 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:34:11 | 3 | 900 kr |
22/1 18:34:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/1 18:35:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45