ART / Oil paintings / Oljemålning / rörlig mekanik 17354388
nr 1735 4388
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Bengt Elde (1939-2015), Sweden, attributed. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. No signature. Reliefdekor / collage, Oil on panel, outer dimensions including frame: 200x210 cm.
Oljemålning / rörlig mekanik, Bengt Elde (1939-2015), Sverige, tillskriven. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. Ej signerad. Reliefdekor / collage, olja på pannå, yttermått inklusive ram: 200x210 cm.
Bengt Elde, Swedish painter, born 1939, dead 2015.
6500
SEK 5000
Monday October 27 2025
at 19:55:28
23/10 20:26:45