![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16152061
*
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:17:56
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Fernandez Arman
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.600 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 13:17:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...![](/tema/themes/{AE3AED82-C4B2-4585-BF43-73EB3F38E365}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Fernandez Arman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16