KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16999136
nr 1699 9136
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, från södergarnudde. Olja på duk, uppspänd på ram. Bildmått: 65x81 cm, oramad
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 maj 2025
kl 20:22:39
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius