KONST / Litografier / Färglitografi 7528337
nr 752 8337
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), Ven, signerad, motivets mått: 35x55
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 april 2012
kl 17:55:55
250 kr
150 kr
250 kr
Ravenna
Sven Palmqvist (1906-1984)
Roland Svensson 1910-2003
Firma Svenskt Tenn