KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9669401
nr 966 9401
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), signerad, 1969, bladets mått: 40x54
Kondition: skadad ram
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 juni 2015
kl 19:05:00
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren