KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9401404
*
nr 940 1404
Skulptur
Häst, nysilver, höjd: 10
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2015
kl 19:35:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 15:33:49
1
100 kr
7/2 16:43:22
2
150 kr
9/2 17:58:10
3
250 kr
9/2 18:03:42
2
250 kr
9/2 18:03:42
3
250 kr (Budbetjänt)
9/2 18:04:05
2
300 kr
9/2 18:22:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst konsthantverk nysilver pläter skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
*
Skulptur
Läs om budbetjänten
nr 940 1404
Skulptur
Häst, nysilver, höjd: 10
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 15:33:49 | 1 | 100 kr |
| 7/2 16:43:22 | 2 | 150 kr |
| 9/2 17:58:10 | 3 | 250 kr |
| 9/2 18:03:42 | 2 | 250 kr |
| 9/2 18:03:42 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 9/2 18:04:05 | 2 | 300 kr |
| 9/2 18:22:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst konsthantverk nysilver pläter skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55



