Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10776044



*

nr 1077 6044


Mirko Vucinic

(f. 1957), Serbien


Mirko Vucinic (b. 1957), signed, 1999, sheet: 60x37,


MIXED MEDIA, Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets mått: 60x37


Mirko Vucinic, Serbian born 1957.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 19 2016
at 19:49:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/12 00:36:21 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Mirko Vucinic

Mirko Vucinic, Serbian born 1957.

Read more about Mirko Vucinic
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr