KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12393150

nr 1239 3150

Mahmud Cawian

(f. 1951), Irak

Oljemålning, Mahmud Cawian (f. 1951), Irak. Signerad, daterad -97, Par. Papper, Motivet: 30x22,5

Mahmud Cawian, Irakisk bildkonstnär född 1951.

måndag 4 mars 2019
kl 18:07:09

Mahmud Cawian

Läs mer om Mahmud Cawian