Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Wall sculpture 17372032



*

nr 1737 2032


WALL SCULPTURE

Ã…ke Falk. Signed, ceramics, flickhuvud, 22x25,


Ã…ke Falk, Signerad, keramik, flickhuvud, 22x25 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday November 3 2025
at 18:28:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/10 15:25:31 1      100 kr
3/11 17:53:23 2      150 kr
3/11 17:54:52 2      350 kr
3/11 18:03:46 1      350 kr
3/11 18:03:46 2      350 kr (Robot)
3/11 18:04:10 1      400 kr
3/11 18:23:51 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: flickhuvud keramik konsthantverk skulptur väggskulptur åke falk
  • 8129 Figurkärl
    3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:52
  • 8123 ICONS
    8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:22
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48




Ladda ner broschyr