KONST / Litografier / Färglitografi 11709004
nr 1170 9004
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 6/360, motivet: 61x101 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 19 mars 2018
kl 18:58:29
2.200 kr
2.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
3.600 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
19 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman