ART / Lithographs / Litograph in colors 15418230
nr 1541 8230
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Composition. Signed, ej numrerad, bär dedikation. Litograph in colors. Sheet: 43x34 cm, outer dimensions including frame: 50x40 cm, skadad ram, glass damage.
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition. Signerad, ej numrerad, bär dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 43x34 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Condition: skadad ram, skadat glas
Withdrawn
Monday May 22 2023
at 18:31:06
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson