KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17298106

nr 1729 8106

Evert Duhan

(f. 1906), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad 1945,59x44 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm

Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 19:55:18

2/10 22:36:25 1      Vinnande bud

Evert Duhan

Läs mer om Evert Duhan