KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17298106
nr 1729 8106
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1945,59x44 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 19:55:18
2/10 22:36:25
Evert Duhan
Läs mer om Evert Duhan