Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9122005



*

nr 912 2005


Krystyna Piotrowska

(f. 1949), Polen


Krystyna Piotrowska (b. 1949), 9/50, signerad 1993, motivet: 24x34, oramad.


ETCHING, Krystyna Piotrowska (f. 1949), 9/50, signerad 1993, motivet: 24x34


Condition: oramad

Krystyna Piotrowska, Polish painter, born 1949.

Estimate:

300

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday September 15 2014
at 19:32:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/9 18:55:35 1      300 kr
1/9 18:56:32 1      450 kr
15/9 19:25:14 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Sep 15

Grafik

På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...



Read more about Grafik

  • Artist/Designer

Krystyna Piotrowska

Krystyna Piotrowska, Polish painter, born 1949.

Read more about Krystyna Piotrowska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik krystyna piotrowska polen polsk, poland, polish
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr