ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7539103
*
nr 753 9103
Spegel
Tidigt 1900-tal, slipat glas, höjd: 66
Utrop:
500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:47:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 20:44:14
1
200 kr
10/4 23:53:44
2
800 kr
15/4 17:00:54
3
500 kr
16/4 17:41:17
4
700 kr
16/4 17:51:04
2
Vinnande bud
16/4 17:59:41
4
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte slipat glas spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 753 9103
Spegel
Tidigt 1900-tal, slipat glas, höjd: 66
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 20:44:14 | 1 | 200 kr |
| 10/4 23:53:44 | 2 | 800 kr |
| 15/4 17:00:54 | 3 | 500 kr |
| 16/4 17:41:17 | 4 | 700 kr |
| 16/4 17:51:04 | 2 | Vinnande bud |
| 16/4 17:59:41 | 4 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte slipat glas spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



