KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666584

nr 1466 6584

David Friefeldt

(1889-1978), Sverige

Oljemålning, St Karins kyrkoruin i Visby. Signerad. Olja på duk, 58x40, yttermått inklusive ram: 68x50 cm

David Friefeldt, svensk målare född i Stockholm 1889, död 1978.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 9 maj 2022
kl 18:23:45

David Friefeldt

Läs mer om David Friefeldt