ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11356235
*
nr 1135 6235
Spegel
Rektangulär, 80x70
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 20:20:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 08:22:10
1
100 kr
9/10 08:27:12
2
200 kr
9/10 14:35:02
1
200 kr
9/10 14:35:02
2
200 kr (Budbetjänt)
9/10 19:54:36
3
350 kr
9/10 20:02:15
3
400 kr
9/10 20:09:43
4
300 kr
9/10 20:09:43
3
350 kr (Budbetjänt)
9/10 20:13:29
4
400 kr
9/10 20:13:29
3
400 kr (Budbetjänt)
9/10 20:13:48
4
450 kr
9/10 20:15:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1135 6235
Spegel
Rektangulär, 80x70
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 08:22:10 | 1 | 100 kr |
| 9/10 08:27:12 | 2 | 200 kr |
| 9/10 14:35:02 | 1 | 200 kr |
| 9/10 14:35:02 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 19:54:36 | 3 | 350 kr |
| 9/10 20:02:15 | 3 | 400 kr |
| 9/10 20:09:43 | 4 | 300 kr |
| 9/10 20:09:43 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 20:13:29 | 4 | 400 kr |
| 9/10 20:13:29 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 20:13:48 | 4 | 450 kr |
| 9/10 20:15:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



