KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394244
*
nr 739 4244
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Blandteknik, Otto Strandman (1871-1970), monogramsignerad, motivets mått: 24x29
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 17:16:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 08:45:32
1
100 kr
6/2 09:29:13
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik otto strandman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:13
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:40
*
Otto Strandman
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
nr 739 4244
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Blandteknik, Otto Strandman (1871-1970), monogramsignerad, motivets mått: 24x29
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 08:45:32 | 1 | 100 kr |
6/2 09:29:13 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik otto strandman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:13 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:40