KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482067

nr 1548 2067

Maj-Britt Jonsson-Tiger

(f. 1921), Sverige

Oljemålning, Landskap. Monogramsignerad. Olja på duk, 41x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x51 cm

Maj-Britt Jonsson-Tiger, svensk målare och grafiker född i Hudiksvall 1921.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 19 juni 2023
kl 18:52:24

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Maj-Britt Jonsson-Tiger

Läs mer om Maj-Britt Jonsson-Tiger