ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15816067
*
nr 1581 6067
Spegel
med ram i trä. Bredd: 33 cm. Höjd: 112 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:53:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 15:09:11
1
100 kr
27/11 09:35:40
2
150 kr
27/11 10:03:27
3
200 kr
27/11 10:03:55
2
500 kr
27/11 13:25:21
1
300 kr
27/11 13:25:21
2
350 kr (Budbetjänt)
27/11 18:38:31
4
400 kr
27/11 18:38:31
2
450 kr (Budbetjänt)
27/11 18:43:29
5
900 kr
27/11 18:46:56
2
Vinnande bud
27/11 18:48:43
5
1.200 kr
27/11 18:48:43
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i trä spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1581 6067
Spegel
med ram i trä. Bredd: 33 cm. Höjd: 112 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 15:09:11 | 1 | 100 kr |
| 27/11 09:35:40 | 2 | 150 kr |
| 27/11 10:03:27 | 3 | 200 kr |
| 27/11 10:03:55 | 2 | 500 kr |
| 27/11 13:25:21 | 1 | 300 kr |
| 27/11 13:25:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 27/11 18:38:31 | 4 | 400 kr |
| 27/11 18:38:31 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 27/11 18:43:29 | 5 | 900 kr |
| 27/11 18:46:56 | 2 | Vinnande bud |
| 27/11 18:48:43 | 5 | 1.200 kr |
| 27/11 18:48:43 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i trä spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



