KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 7919802
nr 791 9802
Mollie Faustman
(1883-1966), Sverige
Färgkrita, Mollie Faustman (1883-1966), signerad, 23x20
Mollie Faustman, född 1883 i Stockholm, död 1966 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 november 2012
kl 18:07:10
300 kr
500 kr
500 kr
600 kr
800 kr
800 kr
900 kr
Mollie Faustman
Läs mer om Mollie Faustman