Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 8124317



*

nr 812 4317


Hans Viksten

(1926-1987), Sverige


Litografi, Hans Viksten (1926-1987), 159/200, 63x44


Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2013
kl 18:20:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/2 16:59:06 1      100 kr
4/3 14:40:34 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Hans Viksten

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Läs mer om Hans Viksten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik hans viksten litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr