KONST / Litografier / Färglitografi 15243078
nr 1524 3078
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
"Spår av dagar". EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 1998. Färglitografi, 32x21 cm, yttermått inklusive ram: 53,5x42,5 cm
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:25:23
1.800 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
Lenke Rothman
Läs mer om Lenke Rothman