KONST / Litografier / Serigrafi 12931017
nr 1293 1017
Håkan Nyberg
(1938-2013), Sverige
Serigrafi, "Dansen, Tage Erlander/Wallenberg". Signerad, daterad -68. Silkscreen, oramad. Bladets mått: 75x53 cm
Kondition: skadad, uppklistrad på kartong
Håkan Nyberg, svensk konstnär född 1938, död 2013.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:46:40
150 kr
200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
250 kr
250 kr
25 nov
Specialauktion Håkan Nyberg
Läs mer om Specialauktion Håkan Nyberg