KONST / Litografier / Färglitografi 11482509
*
nr 1148 2509
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 175/260, motivet: 41x46
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 18:06:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 19:23:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 1148 2509
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 175/260, motivet: 41x46
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 19:23:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12



