KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14797156
*
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 15:01:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 15:01:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



