![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872165
*
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:53:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:36:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 10:36:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Jorgo Krallis
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38