![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7542476
*
nr 754 2476
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 110
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:06:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 22:13:45
1
850 kr
21/4 17:02:19
2
800 kr
23/4 16:26:09
3
1.500 kr
23/4 16:47:11
4
1.100 kr
23/4 16:48:18
4
1.300 kr
23/4 16:59:25
4
1.500 kr
23/4 17:01:25
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 754 2476
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 110
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 22:13:45 | 1 | 850 kr |
21/4 17:02:19 | 2 | 800 kr |
23/4 16:26:09 | 3 | 1.500 kr |
23/4 16:47:11 | 4 | 1.100 kr |
23/4 16:48:18 | 4 | 1.300 kr |
23/4 16:59:25 | 4 | 1.500 kr |
23/4 17:01:25 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53