KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15382023
*
nr 1538 2023
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 15/70, daterad 1976-77. Bildmått: 22x27 cm, yttermått inklusive ram. 45x47 cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 20:19:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 18:10:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik john-erik franzén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 1538 2023
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 15/70, daterad 1976-77. Bildmått: 22x27 cm, yttermått inklusive ram. 45x47 cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 18:10:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik john-erik franzén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



