![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 6765151
*
nr 676 5151
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi , Hans Kajtorp (1916-1991), "Vår balansgång", 261/300, 55x40
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2011
kl 19:50:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 08:23:26
1
100 kr
13/1 21:51:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
nr 676 5151
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi , Hans Kajtorp (1916-1991), "Vår balansgång", 261/300, 55x40
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 08:23:26 | 1 | 100 kr |
13/1 21:51:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hans Kajtorp
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09