ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154
*
nr 772 1154
Spegel
höjd: 139
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 13:05:31
1
100 kr
17/8 14:45:01
2
150 kr
19/8 21:03:05
3
400 kr
20/8 09:01:19
4
250 kr
20/8 09:01:32
4
400 kr
20/8 09:01:41
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 772 1154
Spegel
höjd: 139
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 13:05:31 | 1 | 100 kr |
17/8 14:45:01 | 2 | 150 kr |
19/8 21:03:05 | 3 | 400 kr |
20/8 09:01:19 | 4 | 250 kr |
20/8 09:01:32 | 4 | 400 kr |
20/8 09:01:41 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53