Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Chopping board 10381008



*

nr 1038 1008


CHOPPING BOARD

+ tureen, Rörstrand, Sweden, Pomona /Picknick,


+ Karott, Rörstrand, Pomona /Picknick


Estimate:

800

Sold:

SEK 1300

Auction date:

Monday May 16 2016
at 19:27:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/4 18:06:12 1      450 kr
27/4 21:19:39 2      1.000 kr
28/4 19:43:28 3      700 kr
28/4 19:43:28 2      800 kr (Robot)
28/4 19:43:47 3      1.000 kr
28/4 19:43:47 2      1.000 kr (Robot)
28/4 19:44:26 3      1.200 kr
14/5 12:02:21 4      1.200 kr
14/5 12:02:21 3      1.200 kr (Robot)
14/5 12:02:46 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik marianne westman picknick pomona rörstrand skandinavien skandinavisk skärbräda sverige
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:19
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:53
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Portugal, porcelain. Diameter: 42 cm,
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:31




Ladda ner broschyr